Mioty

Jeżeli są Państwo zainteresowani szczurami z naszej hodowli należy najpierw uzmysłowić sobie kilka rzeczy:
 1. Szczur to nie zabawka, lecz żyjąca, inteligentna istota, która potrzebuje zarówno szczurzego (jednopłciowego) towarzystwa jak i zainteresowania człowieka.
 2. Szczur nie jest zwierzeciem nadającym się dla małych dzieci. Każdy z osobników ma swój indywidualny charakter, który należy zrozumieć i wychować zwierzę.
 3. Szczur potrzebuje opieki weterynaryjnej i naszej, właścicieli. Zapewnienie opieki weterynaryjnej i osobistej jest punktem umowy i za niedotrzymanie tego warunku przewidziane są kary.
 4. Szczurów nie można rozmnażać dla własnego "widzimisię". Rozmnażanie bez znajomości choćby podstaw genetyki , metryki szczura i wiadomości o najbliższej rodzinie może doprowadzić do wad wrodzonych, chorób genetycznie-uwarunkowanych i śmierci potomstwa.
Następnie zrozumieć, że:
 1. Nasze zwierzęta są dla nas bardzo ważne. Wychowujemy je, socjalizujemy, widzimy je od chwili narodzin i nie wyobrażamy sobie, aby spotkała je w życiu krzywda ze strony ludzi. Dlatego wybór domków jest bardzo ostrożny. Pomóżcie nam pisząc o sobie jak najwięcej :)
 2. Hodowla nie jest sklepem zoologicznym. Nie mamy miotów przez cały czas, na maluszki najlepiej się zapisać - wtedy jest pewność, że będzie istniała możliwość zakupu szczurka lub mieć szczeście i liczyć na to, że urodzi się więcej malców niż jest chętnych ;) Kolejność zgłoszeń decyduje o kolejności wyboru.
 3. Nie mamy obowiązku sprzedać szczura każdemu, ale nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, aby szczurka od nas uzyskać. Liczą się dobre chęci i serce dla zwierząt.
A na koniec zaznajomić się ze sposobem postępowania:
Po pierwsze wybór szczurka. Należy przejść do zakładki "Planowane" lub "Obecne mioty" i sprecyzować swoje oczekiwania.
Po drugie Ankieta i kilka słów od siebie. Należy pobrać ankietę z zakładki "Dokumenty", wypełnić ją i wraz z kilkoma zdaniami od siebie odesłać na e-mail hodowli. Ankieta ma na celu sprecyzowanie Państwa oczekiwań i uporządkowanie danych w naszej dokumentacji :) Im więcej o sobie Państwo napiszą, tym łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Nie ma takiego szczurka jakiego Państwo poszukują? Nic straconego - proszę napisać do nas, postaramy się pomóc.
Po trzecie wybór malca. Jeżeli nie ma żadnych przeciwskazań, wyboru malca dokonuje się po ukończeniu przez nie minimum tygodnia życia. Jeżeli sa przeciwskazania, poinformujemy o tym wcześniej i wyjaśnimy ich przyczynę. Pierwszeństwo wyboru mają osoby według zapisów na listę bez względu na to na jaką odmianę się deklarowały. Hodowca zastrzega sobie prawo korygowania rezerwacji - z uzasadnieniem.
Po czwarte zaliczka. Zaliczka za szczura musi zostać wpłacona na podane przez nas konto nie wczesniej niż po ukończeniu przez szczura dwóch tygodni życia, a nie pózniej niż po ukończeniu trzech. Oczywiście możliwe są ustępstwa, najważniejsze jest to, aby szczurki znalazły dobre domy.
Po piąte Umowa. Wymagamy podpisania umowy - wzór podstawowej do pobrania w dokumentach. Możliwe jest podpisanie umowy na dwa sposoby:
 1. Osobiście - przy osobistym odbiorze szczura, w momencie odbioru.
 2. Wysyłkowo w dwóch konfiguracjach, w zależności od potrzeb:
  1. My wysyłamy do Państwa podpisaną umowę w dwóch kopiach, wraz z kserokopią naszego dowodu tożsamości. Państwo ją podpisują i odsyłają nam jeden egzemplarz wraz z kserokopią dowodu tożsamości. Za wysyłkę pobieramy dodatkową opłatę w wysokości równej cenie wysyłki listu priorytetowego poleconego przez Pocztę Polską.
  2. Wysyłamy do Państwa wypełnioną umowę w formie elektronicznej, Państwo ją drukują, podpisują i wysyłają nam wraz z kserokopią dowodu tożsamości. My ją podpisujemy i jeden egzemplarz zwracamy Państwa razem ze szczurem. W tym momencie nie wymagamy dodatkowych kosztów. Zamiast kserokopii dowodu tożsamości może być przesłane droga elektroniczną zdjęcie lub skan. Umowę można także przefaxować na podany wcześniej numer.
Podpisanie umowy jest konieczne do wydania przez nas szczura.
Po szóste odbiór malca. Szczurka można odebrać osobiście lub skorzystać ze zorganizowanego przez nas środka transportu, ale wtedy należy pokryć jego koszty. Szczurki można odbierać po ukończeniu przez nie pięciu tygodni życia, a jeżeli są jakieś przeciwskazania - poinformujemy o tym.